آخرین اخبار
مبلغين منبر ها را با جهاد تبليغي دريابند
1396/05/18

طلاب منبر‌های خالی را قبل از حضور دشمن دریابند

  حضرت آیة‌الله سبحانی در درس تفسیر در مدرسه علمیه حجتیه، با ذکر صور مختلف جهاد در قرآن افزودند: امروز نیازمند جهاد زبانی و قلمی و تبلیغی هستیم، کاری که اهل‌بیت‌ علیهم‌السلام و علمای ما انجام دادند. .....  

حضرت آیةالله سبحانی در درس تفسیر در مدرسه علمیه حجتیه، با ذکر صور مختلف جهاد در قرآن افزودند: امروز نیازمند جهاد زبانی و قلمی و تبلیغی هستیم، کاری که اهلبیت علیهم‌السلام و علمای ما انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، ایشان با اشاره به پاسخگویی صریح و علمی ائمه معصومین علیهم‌السلام به سؤالات و شبهات معاندین و استحکام دین مبین اسلام با این جهاد علمی، بیان کردند: ائمه اطهار علیهم‌السلام ما در برهههای مختلف به اشکال مختلف جهاد کردند که بهعنوان نمونه جهاد لسانی و علمی و ترویجی امام صادق علیه‌السلام موج عظیمی از معارف دین را بیان و در مناظرات علمی مختلف بسیاری از مخالفان دین را مغلوب کردند که در نتیجه باعث ثبات دینداری مردم شدند.

حضرت آیةالله سبحانی در ادامه با اشاره به فضای مجازی گفتند: امروز فضای مجازی عقاید جوانان ما را نشانه گرفته است و کسی نیست که جلوی این کارها و فعالیتها را بگیرد و متأسفانه این موارد بهصورت شبانهروز وارد خانههای ما میشود، لذا امروز زمان جهاد بیانی و قلمی و تبلیغی است.

این مرجع تقلید افزودند: امروز باید از سلاح دشمن علیه خود او استفاده کنیم و اگر بخواهیم با ابزار قدیمی کار کنیم و به آن متوسل شویم، نمیتوانیم در مقابل دشمنان مقابله کنیم.

معظمله در پایان خاطرنشان ساختند: امروز سربازان مجاهد عالِم بسیاری در قم حضور دارند که متأسفانه به تبلیغ نمیروند؛ طلاب باید در حد توان،رنج سفر را تحمل کرده و منبرهای خالی را دریابند زیرا اگر این منابر خالی باشد، دشمن در آنجا حضور مییابد.

حضرت آیةالله سبحانی ابراز داشتند: یکی از نعماتی که خداوند به حوزه علمیه داده است، حجةالاسلام اعرافی است که سالهای سال، مدیریت حوزوی کرده و مراکز علمی و دانشگاهی دنیا را مشاهده کرده و تجربیات فراوانی دارد که امیدواریم همه آنها را در حوزه علمیه پیاده کند.

ایشان در ادامه گفتند: امروز شهرهای ما از مبلغ و علما خالی است و اگر مشهد و اصفهان را استثنا کنیم، بقیه شهرهای ما دارای فقر علمی و تبلیغیاند ولی افراد بسیاری هستند که سالها در قم حضور دارند که اگر به شهرهای دیگر بروند، میتوانند شکوفایی بسیاری در شهرهای دیگر ایجاد کنند.

حضرت آیةالله سبحانی تأکید کردند: مدیریت حوزههای علمیه باید طلاب مبلغ باکمال را به شهرهای دیگر بفرستند و مشوقهای لازم نیز برای آنها باید ایجاد شود؛ زیرا اگر ما این خلأ را پر نکنیم، دشمنان این خلأ را پرخواهند کرد؛ امروز دشمنان برنامه بسیاری برای حضور در شهرهای ما دارند. بنابراین شهریه این طلاب باید حفظ شود و جایگاه آنها در شهرها مشخص شود و مراجع عظام نیز شهریههای آنها را تا دو سال پرداخت کنند تا این فضلا در شهرهای مختلف کاملاً مستقر شوند.

©تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی می باشد